E-Ticaret İpuçları “Influencerler”

E-Ticaret İpuçları “Influencerler” e-ticaret alanında başarı elde etmek için kullanılabilecek pek çok yöntemden birisidir. Genel olarak kusursuz müşteri deneyimi elde etmektir. Hedef kitlenize ulaşma alanında hizmet verdiğiniz sektör içinde rekabet edilecek mağazalar olduğu gerçeği profesyonel bir e-ticaret danışmanlığı alarak olabilecek yöntemlerin değerini kat be kat artırıyor. Kullandığınız her yöntem online ticarette daha fazla kar elde etmenize imkan verecektir. İşte bu yöntemler.

Aldığınız Paya Dikkat Edin

E- ticaret siteniz güçlü olabilir. Bu şekilde kazanç potansiyeli artar. Satış sonrasında gelirinizden sitenizin büyüme hızını destekleyecek miktarlar ayırmak, elde ettiğiniz kazancın sürdürülebilir olmasını sağlar. Siteniz için büyüme hızını arttıracak E-Ticaret İpuçları “Influencerler” olabilir.

Planlı Olmak Çok Önemli

Online mağazanızın gelişmesi için yeterli zaman ayırmak çok önemlidir. Program yaparak işlerinizi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

E-Ticaret İpuçları “Influencerler” İle İletişimde Olma Avantajı

Sosyal medyada özellikle instagramda geniş kitlelere sahip olan kişilere influencer denir. Bu kişiler çok geniş kitlelere hitap eder. Bu nedenle ürün ve hizmet tanıtımında avantaj sağlar.

Net Bilgiler Sunma

Online alışveriş yapanlar ürün satın almadan önce o ürün hakkında çok fazla bilgi araştırır. Nakliye, iade, hizmet şartları gibi her başlıkta bilgilerin erişilebilir olması gereklidir. Bunun yanında konum, e- posta adresleri ve iletişim bilgileri de tüketici güveni kazandırır.

Açıklamalara Özen Göstermek

Ürün açıklamaları arama motoru optimizasyonu olarak değerlendirilir. Ancak;

  • madde işaretleri kullanarak
  • ürünün alıcıya sağladığı faydaları belirterek
  • ürünün kullanımı hakkında bilgi vererek

Alıcının tam olarak neye sahip olacağı hakkında bilgi vermiş olursunuz.
E-Ticaret İpuçları - Influencerler

Sitenizde Başarılı Bir Görsellik Sağlamak

Bir araştırmaya göre yüzde 94’ü görsel açıdan hoşlarına gitmeyen web sitelerine güvenmiyor. Kullanıcı deneyimini geliştirmek için işlevselliği, estetik ile birleştirmelisiniz.

SEO’ya Dikkat Edilmeli

Web sitelerinin internette keşfedilmelerini sağlamak için SEO çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda sitelerin aldıkları trafiğin yüzde 34’ünün arama motorlarında olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle en iyi ve en güncel SEO eğilimlerini kullanmalısınız.

Mobil Cihazlar İçin Uyum

Mobil kullanım bilgisayar kullanımını geçti. Gün geçtikçe de artıyor. Bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir.

Bunların yanında müşterilerinizi terk ettikleri sepetlerini hatırlatmak, affiliate marketing kullanmak, bir blog oluşturmak ve müşterilerinizden geri bildirimler almak satış başarınız üzerinde doğrudan etkisi bulunan yöntemlerdir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir