Mevcut web sitenizin trafik durumunu gözlemlemek üzere geliştirilmiş en iyi araçlardan biri de Google analytics uygulaması.

Bu uygulama ile sitenizin aldığı trafik verilerini çok çeşitli kriterlere göre gözleyebilir ve bunlar doğrultusunda kararlar verebilirsiniz.

Google analytics sunduğu gerçek zamanlı trafik verileri ile size siteniz ile ilgili vereceğiniz kararlarda çok fazla fırsat sunuyor.

Sitenize gelen trafiğini nereden geldiği, sitenizin hangi sayfalarının yoğun trafik aldığı, sayfalarda hangi noktaların en çok tıklandığı, ziyaret süreleri, ziyaretçilerin sitede geçirdiği süre, hangi sayfalarından siteye geldikleri ve hangi sayfalardan gittiği, içeride hangi sayfaları dolaştıkları, kullandıkları işletim sistemleri, cihazlar, platformlar ve buna benzer onlarca veri Google analytics ile sizin önünüze seriliyor.

Google analytics ile birlikte sitenizin verimliliğini ölçmek için dünyanın her yerinden bağlanabildiğiniz bu uygulama gerçek bir yol gösterici.

Google analytics aynı zamanda mevcut sitenizin başkalarına karşı verimliliğini de ispatlayabileceğiniz bir raporlama sunuyor. Böylece sitenize reklam almak gibi bir uygulama düşüncesini, Google analytics raporları ile desteklemek ve sunduğunuz verilerin tarafsızlığını sağlayıp hayata geçirmiş olabilirsiniz.

Eğer siteniz ile ilgili gelişmeleri günü gününe takip etmek istiyorsanız Google analytics uygulamasını asla bir kenara atmamalı ve sunduğu verimli hizmetten mahrum kalmamalısınız.