Kişisel web sitesi oldukça önemlidir. Mesela bir profesör ya da bir ev hanımı olsanız dahi açabileceğiniz bu siteler bazen maddi gelirler bazen kişisel gelişime katkı amaçlı kullanılabilmektedir.oldukça önemlidir. Mesela bir profesör ya da bir ev hanımı olsanız dahi açabileceğiniz bu siteler bazen maddi gelirler bazen kişisel gelişime katkı amaçlı kullanılabilmektedir. Eğer para kazanma amaçlı bir kişisel siteniz varsa bu siteler için hazır Site Tasarımlarından yararlanabilirsiniz eğer daha fazla dikkat çeken satış yapmak istediğiniz bir kişisel site oluşturuyorsanız özel tasarımlardan da yararlanabilirsiniz. Ancak günümüzde kişisel web siteleri genel olarak kişisel gelişimi ya da deneyimleri paylaşmak amacıyla kullanılmaktadır ve oldukça başarılı örnekleri mevcuttur. Kurumsal sitelerden çok daha başarılı olan Kişisel web sitesi tasarımları bulunmaktadır.

Peki, web sitesi yaptıran bir firmanın karı nedir? Bu işlemden sonra dünyanın her yerindeki insanlara ulaşabilecek ve ister işinizi ister yazılarınızı paylaşabileceksiniz. Kurumsal yapı kadar artık Kişisel web sitesi tasarımları da oldukça önemlidir. Hatta son zamanlarda kendi adına alan ismi alan birçok kişiye rastlamış dahi olmanız mümkündür. Bir nevi CV ya da tamamen kişisel olarak beceri bilgi ve görüşlerinizi paylaşacağınız bu siteler oldukça eğlenceli olmanın yanı sıra size para kazandıracak kalitede Kişisel web sitesi tasarımları dahi olabilmektedir.

Site oluşturma işlemleri yaparken kişisel ya da kurumsal olsun dikkat edilmesi gereken hususlarda vardır. Mesela web design işlemi yaparken sitenin tasarımına oldukça önem verilmeli ve planlanmış bir siteden yararlanılmalıdır. Eğer e-ticaret sitesi olarak işlem yapacaksanız sitenin kesinlikle müşteriyi satışa ikna etmesi gerekmektedir. Bu nedenle dikkatli oluşumlardan yararlanmak önemlidir yani bir nevi web design şirketin gidişini belirlemektedir.

Sitenizin arama motorlarından hızlı bir şekilde bulunması ve üst sıralarda yer alması tamamen doğru kelimelere bağlıdır. Eğer doğru kelimeyi belirlemezseniz başarısızlıkla sonuçlanan denemelerle karşılaşmanız mümkündür. Arama motorları incelendiğinde fazla tıklanan kelimelerden yararlandığınızda siteniz için bu durumun yararı oldukça fazla olacaktır. Bu sayede sizin ulaşmak istediğiniz kitle sizi daha hızlı bulacaktır. İster müşteri kitleniz olsun ister paylaşımcı kitleniz iki gurup içinde bu durum geçerlidir. Siz ne denli özenli bir site hazırlarsanız başarısı o denli yüksek olacaktır. Unutulmamalıdır ki kişisel site olsun kurumsal site olsun bu siteler için yapılan design işlemleri her zaman sitenin yararına ve kitlesinin artmasına faydalı olmaktadır.