Yeni Türk ticaret Kanunu ile firmalara belli bir takım yükümlülükler getirildi. Bunlardan biri de internet sitesinde bulunması gereken zorunlu bilgiler.

Eğer bir web siteniz varsa yeni Türk ticaret Kanunu doğrultusunda firmanız ile ilgili bilgileri yayınlamak zorundasınız. Bu bilgiler firmanın anonim şirket, limited şirket veya şahıs şirketi gibi özelliklerine göre değişmekte. Ancak Türk ticaret Kanunu ile bunları net bir şekilde internet sitesinde duyurmak ve güncel tutmak mecburi hale geldi.

Eğer web sitenizde bu bilgiler yoksa mutlaka bunları yayınlamaya başlamalısınız. Aksi takdirde çeşitli cezai yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

Türk ticaret Kanunu ile getirilen bu zorunluluğu yerine getirmek için web tasarımcınız, servis sağlayıcınız ile iletişime gererek bunları sitenize ekletmeniz gerekiyor.

Eğer herhangi bir şekilde sitenizi güncellemek için gerekli kişi veya firmalara ulaşamıyorsanız başka profesyonel firmalardan da destek alabilirsiniz.

Türk ticaret Kanunu ile getirilen ve web sitesinde yayınlanması zorunlu olan bilgilerle uyumlu hazır web sitesi paketlerini de tercih edebilirsiniz. Bu tip paketler, bu yayınlama işini dert olamaktan çıkarıyor ve aynı zamanda güncel olmasını sağlıyor.

Hazır web sitesi tercihi yaparken Türk ticaret Kanunu doğrultusunda işlevlere sahip mi bunu kontrol etmenizde yarar var.

Bu bilgilerin web sitelerinde yayına alınması için tanınan sürenin sonuna gelirken siz de önleminizi alın.