web design, herhangi bir kuruluşun kurumsal kimliğinin yansıtılması amacıyla ve tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirmek için hazırlanan web sitesinin oluşturulma sürecidir. Başarılı bir web design çalışmasıyla ortaya çıkarılan web siteleri sayesinde, kullanıcılar internette daha fazla vakit geçirmekte, bu da firmalar açısından iyi bir tanıtım olmaktadır. Online tanıtım dışında siteler internette olan mağaza konumunda olduğundan, firmanın satış rakamları yükselmekte, kazanç yollarında artışlar olmaktadır. Doğru yapılacak bir web design firma açısından olumlu olacaktır.

web design yaptırmanın avantajları nedir?

Kurumlar web design yaptırarak, aynı şehirdeki müşteriyle ayrı kıtadaki müşteriye aynı yakınlıkta olacak, yani coğrafi açıdan uzaklığın önemi kalmayacak.
Firma açısından olumlu bir imaj yaratmaktadır.
Müşterilere yenilikleri ve gelişmeleri bildirmek, kampanyaları paylaşmak kolaylaşacaktır.
Tanıtım amacıyla basılı ürünlere harcanan maliyette düşmeler olacaktır.
Sistemin 7/24 açık olması nedeniyle, özellikle e-ticaret siteleri günün her saatinde ticaretin içinde olacak ve para kazanmaya devam edecektir.
Uygulanan e-ticaret çözümleriyle satış tutarları yükselecektir.
Arama motorlarında olunacak ve müşteri kazanılacaktır.
Google’da ilk sayfaya çıkarak, rekabete ortak olunacaktır.

web design yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Marka değerini ve şirket gelirini arttırmak için web design yaptırırken bazı uygulamaların yapılması gerekir. Bunlar;
web site tasarımı doğru olarak planlanmalıdır. Satış rakamlarını arttıran en önemli faktör, kullanıcıyı ürünü almaya teşvik edecek bir web sitesi olmalıdır. İnternetten para kazanmak veya kazanamamak web sitesinin tasarımıyla ilgilidir. web design şirketlere yön veren bir çalışmadır.
Doğru anahtar kelime belirlenmelidir. Sitede kullanılan anahtar kelimeler, başarı ve başarısızlık arasında olan farkı belirler. Arama motorlarında daha çok tıklanan anahtar kelimeler, sitenizin ilerlemesi için oldukça faydalı basamaklar olacaktır. Site üzerinden para kazanabilmek için, kullanıcıların çokça aradığı başlıkları bulmaktan geçer.
web sitesinin kolay bir kullanımı olmalıdır. web design yapılırken kullanıcıların ne yapmasını istediğiniz doğru belirlenmelidir. Yani size ulaşmalarını telefonla mı, e-mail yoluyla mı sağlamak istediğiniz doğru belirlenmelidir. Tasarım yapılırken ilk belirlenmesi gereken önemli noktalardan biri budur.
web sitesinin görünümü kurumsal olmalıdır. Sitenin tasarımı, grafikleri çok iyi seçilmelidir. Gelişigüzel hazırlanmış sitelerde bu başarı sağlanamaz. Kullanıcının ilgi duyacağı, zengin içerikli, kullanıcıyı harekete geçiren web design başarıyı sağlayacaktır.