Sanal alemde yerinizi alırken kuracağınız site sizin bütün dünyaya açılan yüzünüz. İşyerinizin dekorasyonu için nasıl özen gösteriyorsanız web sitesi tasarımı için de aynı özeni göstermenizde büyük yarar var.

Yaptığınız iş, kurumsal kimliğiniz ve sanal alemin gerektirdiği şartları bir arada uyum içinde sunan bir web sitesi tasarımı olması gereken birinci unsurdur. Bunun için çok gösterişli, karmaşık, tıkış tıkış bir seçim web sitesi tasarımı için yanlış olabilir.

Ziyaretçilerinizin sizi daha rahat ve hızlı tanıması, sitenizde kolay dolaşması ve iyi bir deneyim yaşaması daha sonra ziyaret etmesinin de önünü açar. Bu nedenle web sitesi tasarımı doğru planlanmalı ve uygulanmalıdır.

web sitesi tasarımı sadece görünümü değildir. Hangi sayfalar olacak, birbirlerine nasıl bağlanacak, bunlarda ne kadar bilgi ve görsel yer alacak, alışveriş olacak mı, nasıl olacak gibi birçok sorunun yanıtı da web sitesi tasarımı için ışık tutar ve web sitesi tasarımı bütün bunların doğrultusunda oluşturulur.

web sitesi tasarımı için destek alabilirsiniz ya da beğendiniz siteleri inceleyebilir, bu sorunların yanıtlarını onlar nasıl vermiş bakabilirsiniz. Böylece sanal alemdeki yeriniz için en uygun web sitesi tasarımı ile yola çıkmış olursunuz.