İnternet kişiler için oldukça geniş ve kapsamlı bir alan. Bazı kişilerin bilgi edinmek, sohbet etmek, gündemi takip etmek için kullandığı bu alan bazı kişiler için aktif para kazancı anlamını taşımakta. Kişiler birçok web sitesi tasarlamakta ve bu web siteleri çeşitli şekillerde oluşturulmakta. Ticari site, haber sitesi, blog, kurumsal olmak üzere oldukça fazla seçenekleri var. Her web sitesi Yapımı kullanım şekline göre değişmektedir. web sitesi Yapımı sırasında oluşturan kişi oldukça profesyonel bir şekilde tasarım programlarını kullanabiliyor demektir. web sitesi Yapımı uğraştırıcıdır bu nedenle özel olsun isterseniz yapmanız gereken uzman bir kişiden yardım almaktır. Ancak sizin için bu durum pahalı gelecek ise yardım alabileceğiniz ücretsiz alan veren bloglardan yardım almanız mümkündür. Ancak bu yazılımı kullanan bu blog sitesine üye birçok kullanıcı olacaktır. Sitenizin bir özelliği olmadığı için sizi tatmin etmeyecektir. Ayrıca blog siteler kişilere yeterli özgürlüğü vermemiş sitesi üzerinde rahat hareket etmesini önlemiştir.

Peki, bir site tasarımı nasıl gerçekleşir? Doğru bir site tasarımı için öncelikle sitenin hangi kitleye hitap ettiğini belirlemeniz şarttır. Sitede hangi işlemi gerçekleştireceğinizi net bir şekilde belirlemelisiniz satış mı yapacaksınız, bir kadın sitesi mi kuracaksınız bunun net bir şekilde kafanızda olması gerekmektedir. Eğer sitenizi kendiniz oluşturacaksanız bu sizin için birkaç başarısız deneme anlamına gelebilir. Zaman içinde kullanmayı öğreneceğiniz tasarım programları ile görsel programları daha profesyonel şeyler çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Sitenin olmazsa olmazı domaindir. Eğer bir alan adı almazsanız site tasarlamanız bir işe yaramayacaktır.

İnternet üzerinde birçok operatör sizler için site ismi yani domain satmaktadır. Ardından sitenize bulunduğu alanda devamlılık sağlaması için yardımcı olacak Hosting hizmeti almanız gerekmektedir. Uzman bir kişiyle çalıştığınız zaman sizin için çok daha başarılı bir şekilde site tasarlayabilir ve ihtiyaçlarınıza cevap vererek siteyi yayına sokabilir. site tasarımı sırasında banner ve body gibi tasarımlar gerekecektir. Ayrıca site tasarımı oluşturulurken ziyaretçiler baz alınarak onların kolay kullanımına ve aradıkları şeyleri rahat bulmasına yönelik siteler oluşturmak oldukça önemlidir. Sitenin tasarımı bu nedenle yormayacak şekilde tasarlanmalıdır.