İnternet siteleri oldukça çeşitlidir. Kişiler için özel bloglar, ticaret siteleri, kurumsal siteler oluşturulmaktadır. web tasarım Fiyatları oluşturulacak kriterlere göre oldukça değişiklik gösterebilmektedir. web tasarım Fiyatları belirli kriterlere göre baz alınmaktadır. Bir site ne kadar çok işçilik ve uğraş istiyor aynı zamanda çeşitli teknolojik kodlardan yararlanıyorsa Fiyatlar bu yönde değişecektir. Bir sitenin içeriği dahi web tasarım Fiyatları incelendiğinde etkilidir.

Eğer anlaştığınız firma sizin talep ettiğiniz site ile çok fazla uğraşmak zorunda kalmamış ve zamanının küçük bir kısmını harcayarak bu sorunu çözmüş ise ödeyeceğiniz Fiyat düşük olacaktır. Ancak bilinmelidir ki bazı standart siteler vardır. Bunlar hazır siteler olarak da geçmektedir üzerlerinde bazı iki üç değiştirme yapılır ve müşteri için azda olsa kişiselleştirilerek müşteriye verilir bu sitelerin çok fazla özgün olmasını beklemeniz mümkün değildir. Bu siteye benzer site kullanan birçok kişi olduğu için zaman zaman başka siteleri çağrıştırması normal olacaktır.

Son derece büyük uğraşlarla hazırlanan siteler orijinal ve özgün bir şekilde hazırlanmışsa büyük bir emek sonucunda ortaya konmuş demektir. Kişiler özgün bir siteyi ortaya çıkarabilmek için üzerinde en az bir hafta çalışmak zorunda kalmaktadır. Bu durum web sitesinin Fiyatının yükselmesine neden olur çünkü bambaşka bir ürün meydana getirilmiştir. Fakat bazı firmaların farklı tekniklerle özgün siteler oluşturduğu ve Fiyatını düşük tuttuğu görülmektedir. Bu o firmanın kullandığı kısa yollar olduğunu göstermektedir.

Peki, bir sitenin Fiyatını hangi unsurlar etkiler? web siteleri karmaşık bir şekilde oluşturulmakta ve zaman almaktadır. Birçok kod ve birçok yazılım programlarının usta bir şekilde kullanıldığı her tasarım yüksek Fiyatlara satılır. Eğer ustaca hazırlanmış bir site alırsanız sitenizin yazılım açıkları daha az olacak yeniden masraf yapmanız gerekmeyecektir. Eğer fazla para harcamadan bir site alırsanız herkesin kullandığı bir siteden yararlanıyor gibi olmanız kaçınılmazdır.

Mesela ticaret siteleri Fiyat olarak 500 tl ve 4000 tl arasında değişmektedir. Bunun nedeni sadece içerisindeki özelliklerin değişmesidir. Sitenize özellik eklendikçe ayrıcalıklı bir site olur ve sizin işinize daha fazla yarar bu nedenle Fiyat yükselir.